AUKCJA 1 23.10.2010 Antykwariat Numizmatyczny Paweł Niemczyk

Numer produktu: 3L00012

100,00 PLN

Katalog aukcyjny AUKCJA 1 Antykwariat Numizmatyczny, Paweł Niemczyk 23 października 2010 w Warszawie Katalog aukcyjny pierwszej stacjonarnej aukcji Antykwariatu Numizmatycznego. Wydany w formie książkowej, ze wstępem Prezesa Lecha Kokocińskiego i słowem wstępnym dr Jarosława Dutkowskiego, zawiera dokładne opisy i kolorowe fotografie 185 monet i odznaczeń oferowanych na październikowej aukcji. Odbędzie się ona w hotelu Westin w Warszawie w sobotę 23.X.2010, początek o godzinie 11:00. Katalog podzielony jest na trzy działy tematyczne: - „Talerus Polonicus” – od nazwy sztandarowej pozycji – talara Morikofera zamówionego dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Londynie, to zbiór grubej srebrnej monety od czasów Zygmunta II Augusta, aż po ostatnie talary Księstwa Warszawskiego i dwujęzyczne monety srebrne zaboru rosyjskiego. - „Rzadkości numizmatyczne” – w tym dziale jest oferta złotych dukatów polskich oraz ich wielokrotności, a także rzadkich medali i monet srebrnych głównie Polski i terenów z Polską powiązanych. Na uwagę zasługują także bardzo rzadkie, zachowane w pięknych stanach złote monety starej Rosji. - „Ordery, odznaczenia i odznaki” – to niewielki zespół, za to bardzo interesujących, odznaczeń polskich i rosyjskich, wykonanych w srebrze i złocie. Wszystkie przedmioty opatrzone są w dokładne opisy, wraz z odniesieniami do literatury fachowej i omówieniem ewentualnej proweniencji przedmiotu oraz cenami ofertowymi. Bardzo szczegółowe i dobrej jakości wierne fotografie pozwalają na dokładne zapoznanie się z monetami i odznaczeniami. Wydawca: Paweł Niemczyk Data wydania: wrzesień 2010 Oprawa: twarda ISBN: 2082-2340 Stron: 228 (A4) Waga książki: 1,25 kg

Stan zachowania: nowa