AUKCJA 10 - katalog 22.10.2016 Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Numer produktu: 3L00024

49,00 PLN

Wydany w formie książkowej, zawiera dokładne opisy i wysokiej rozdzielczości fotografie wszystkich oferowanych w aukcji 519 pozycji - monet, medali, banknotów, odznaczeń i literatury. Twarda oprawa 285 x 218 mm, waga: 1,45 kg., stron 360 Już po raz dziesiąty Firma Niemczyk zaprasza kolekcjonerów i wszystkich koneserów dobrej numizmatyki do hotelu Westin w Warszawie na jesienną aukcję. Na zbieraczy monet czeka wiele niespodzianek. Pod młotek trafi ponad 500 starannie wyselekcjonowanych pod względem jakości, rzadkich przedmiotów, głównie monet starej Polski. Tradycyjnie główną atrakcją jest kolekcja złota i srebra polskich królów, dukatów, medali królewskich i talarów. Wiele z tych monet po raz pierwszy trafia na rynek aukcyjny. Znajdzie się też wiele okazji dla kolekcjonerów mniejszych nominałów. Wszystkie poszukiwane, rzadkie i w pięknych stanach zachowania. Złote monety starej Europy powinny zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających kolekcjonerów. Bogata oferta najrzadszych monet polskich i rosyjskich XIX wieku to okazja do uzupełnienia zbiorów o brakujące rarytasy. Na uwagę zasługuje kolekcja rzadkich banknotów polskich i kolekcja monet próbnych okresu międzywojennego. Na aukcji oferować będziemy monety z następujących kategorii: • Monety antyczne • Średniowieczne monety • Zygmunt II August • Henryk Walezy • Stefan Batory • Zygmunt III Waza • Władysław IV Waza • Jan II Kazimierz • Michał Korybut Wiśniowiecki • Jan III Sobieski • August II Mocny • August III Sas • Monety sasko-polskie • Stanisław August Poniatowski • Monety powiązane z Polską • Księstwo Warszawskie • Monety Zamość • Powstanie Listopadowe • Królestwo Polskie • Polska XIX w. • Rosja • II Rzeczpospolita • Wolne Miasto Gdańsk • Getto Łódź • Monety polskie po 1945 • Monety Świata • Banknoty • Ordery, odznaki, odznaczenia • Literatura numizmatyczna

Odbiór osobisty lub wysyłka zakupionego katalogu od 30.09.2016

Stan zachowania: nowy