AUKCJA 8 Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk - katalog

Numer produktu: 3L00022

49,00 PLN

Wydany w formie książkowej, zawiera dokładne opisy i wysokiej rozdzielczości fotografie wszystkich oferowanych w aukcji 354 pozycji - monet, medali, odznaczeń. Twarda oprawa 283 x 217 mm, waga: 1,20 kg Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, w dniu 3 października 2015, już po raz ósmy zaprasza kolekcjonerów i znawców na aukcję monet do hotelu Westin w Warszawie. Pod młotek trafi ponad 300 starannie wybranych pod względem jakości, bardzo rzadkich przedmiotów, głównie monet starej Polski. Główną atrakcją aukcji jest duża kolekcja złota polskich królów, dukatów, wielokrotności dukatów i medali królewskich. Wiele z tych monet po raz pierwszy trafia na rynek aukcyjny, część z nich nie była widziana na publicznych aukcjach od wielu dziesiątków lat. Nie brakuje też talarów, półtalarów i mniejszych srebrnych nominałów poszukiwanych przez kolekcjonerów. Na okładkę katalogu trafił koronny dukat z Krakowa Władysława IV Wazy z 1647 roku (No 74). Jest to jego pierwsze powojenne notowanie na rynku. Wyjątkowo rzadka moneta. Na uwagę zasługuje dość pokaźna kolekcja monet rosyjskich (202-262). Dużo złotych rubli, poczynając od Piotra I i wyjątkowo pięknie zachowanych monet srebrnych. Monety są starannie wyselekcjonowane, często z bardzo dobrą proweniencją. Wszystkie przedmioty mają dokładne opisy, wraz z odniesieniami do literatury i omówieniem ewentualnej proweniencji przedmiotu oraz cenami ofertowymi. Bardzo szczegółowe i dobrej jakości wierne fotografie pozwalają na dokładne zapoznanie się z monetami, medalami i odznaczeniami. POLECAMY!

Stan zachowania: nowy