AUKCJA 7 - 23.05.2015 - Michał Niemczyk - katalog

Numer produktu: 3L00021

49,00 PLN

Wydany w formie książkowej, zawiera dokładne opisy i wysokiej rozdzielczości fotografie wszystkich oferowanych w aukcji 403 pozycji - monet, medali, odznaczeń. Twarda oprawa 283 x 217 mm, waga: 1,22 kg. Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, w dniu 23 maja 2015, już po raz siódmy zaprasza kolekcjonerów i znawców na aukcję monet do hotelu Westin w Warszawie. Polecamy interesującą kolekcję złotych staterów, aureusów i innych monet antyku. Atrakcją polskiego średniowiecza jest denar PRINCES POLONIE Bolesława Chrobrego z wizerunkiem ptaka na awersie. Wśród bogato reprezentowanego złotego mennictwa królów polskich uwagę zwracają liczne wielokrotności dukatów, reprezentacyjne donatywy i portugały. Do atrakcji należą trzy złote medale: - dla Samuela Linde twórcy słownika języka polskiego, - Henryk Rodakowski - główna nagroda paryskiego salonu malarskiego w 1852 roku, jedyna taka nagroda przyznana Polakowi, - wielki złoty medal dla upamiętnienia cara Aleksandra III z 1894 roku. Na aukcji oferowana jest kolejna część olbrzymiego zbioru monet próbnych II RP z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego, wszystkie w przepięknych stanach zachowania. Jak na każdej aukcji oferowane są dziesiątki pięknych, wyselekcjonowanych monet, często z bardzo dobrą proweniencją. Wszystkie przedmioty mają dokładne opisy, wraz z odniesieniami do literatury i omówieniem ewentualnej proweniencji przedmiotu oraz cenami ofertowymi. Bardzo szczegółowe i dobrej jakości wierne fotografie pozwalają na dokładne zapoznanie się z monetami, medalami i odznaczeniami. POLECAMY!

Stan zachowania: nowy