Wzrost cen na rynku numizmatycznym w czasie COVID 19

Rynek numizmatyczny w czasach COVID19

Pandemia COVID19 doprowadziła do największego zastoju gospodarczego na świecie od 2008 roku. Są jednak rynki, które cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem niż przedtem. Kwitnie handel numizmatyką i przedmiotami kolekcjonerskimi.

Rynek numizmatyczny w ostatnim okresie jest bardzo ożywiony. Gdy lokaty bankowe przestały gwarantować stabilność, a stopy kredytowe są po prostu żałosne, obrót numizmatami (szeroko rozumianymi) to najpopularniejsza forma inwestycji.

Według fachowców branża numizmatyczna jest bardzo nieszablonowa. W czasie pandemii wiele antykwariatów numizmatycznych było zamkniętych, jednak niektóre wciąż pracowały.

Są firmy numizmatyczne, które już dawno przestawiła się na handel i organizowanie aukcji przez Internet. Od początku działalności postawiliśmy na rozwój handlu internetowego — komentuje Michał Niemczyk.


Wzrost cen przedmiotów numizmatycznych

Bardzo często na rynku sztuki, jak również numizmatycznym obserwujemy efekt prestiżowy, czyli popyt na przedmiot jest tym większy, im mniej ludzi je posiada i – paradoksalnie – rośnie wraz z ceną.

Kupione numizmaty w zaledwie pół roku mogą znacznie zwiększyć swoją cenę. Niejednokrotnie już po kilku miesiącach monety i banknoty zwiększają swoją wartość.

W coś trzeba zainwestować, a numizmaty wydają się idealnym wyborem ze względu na swoją ruchomość - mały gabaryt oraz łatwość sprzedaży w razie potrzeby w Polsce i za granicą - mówi Michał Niemczyk.


Wiedza = sukces

Do każdej inwestycji niezbędna jest wiedza - żeby zarabiać, a nie stracić. Wiedza i znajomość rynku pozwala zminimalizować ryzyko inwestycyjne.

Na numizmatyce można zarobić, tylko trzeba się na tym znać lub mieć odpowiednich doradców — mówi Michał Niemczyk.

Gdy giełda i kurs złotego szaleją, a branże usługowe – takie, jak turystyka i gastronomia - walczą o przetrwanie, rynek inwestycji alternatywnych wręcz kwitnie. Od początku roku w Polsce obroty na rynku numizmatycznym wzrosły o 20-30 procent.

W ubiegłym roku rynek numizmatyczny zanotował rekordowe obroty, zaś ten rok - mimo pandemii koronawirusa - nie będzie gorszy, a ceny numizmatów są nadal stosunkowo wysokie.


Rynek numizmatyki - bardzo odporny i stabilny

Wielu ekspertów uważa, że rynek numizmatyczny, jest bardzo stabilny i odporny, mniej podatny na globalne trendy lub zawirowania ekonomiczne .

Potwierdzają to wyniki Antykwariatu Numizmatycznego Michała Niemczyk - w ciągu ostatnich miesięcy sprzedaż nie spadła, a już za miesiąc zorganizuje 26 Aukcję Premium na których ceny wywoławcze sięgają 300 000 złotych.

Na ostatniej aukcji Antykwariatu Numizmatycznego Michała Niemczyka za ponad 150.000 złotych sprzedał się Dukat Zygmunta III Wazy z 1588 roku, a za ponad 0,4 mln złotych Donatywa wagi 6 dukatów z 1614 roku.

Mieliśmy też zaskakujące sprzedaże, gdzie numizmaty osiągnęły o kilka tysięcy procent powyżej ceny wywoławczych. W obliczu światowych krachów inwestorzy chętniej spoglądają w stronę rynku numizmatycznego jako bezpiecznej alternatywy dla lokaty kapitału - mówi Michał Niemczyk.

Historia wiele razy potwierdziła, że to właśnie w czasach zawirowań na świecie inwestorzy zwracają większą uwagę na rynek inwestycji alternatywnych, a szczególnie numizmatyki.


Tylko profesjonalna aukcja gwarantuje uzyskanie najwyższej ceny

Ostatnie aukcje w czasach COVID19 w Antykwariacie Numizmatycznym Michała Niemczyka były organizowane tak jak do tej pory, jednak bez udziału publiczności.
Jednak już 17 października 2020 roku Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk zorganizuje 26 aukcję premium w Hotelu Raffles Europejski w Warszawie.


Serdecznie zapraszamy na największe wydarzenie numizmatyczne dla każdego numizmatyka, kolekcjonera i inwestora, ponieważ jak zwykle zaoferujemy najrzadsze, najdroższe numizmaty polskie i z Polską związane.

Licytować można w dowolnym czasie, gdziekolwiek się jest, bez aplikacji - wystarczy wejść na stronę www.aukcjamonet.pl w dniu aukcji. Licytować można też przez telefon z naszym pracownikiem lub złożyć zlecenie przez email.

Nasi specjaliści są dostępni dla wszystkich, a w przypadku zainteresowania ze strony klienta przygotowujemy indywidualne filmy i fotografie, tak aby przedmiot mógł obejrzeć, nie wychodząc z domu.

Zapraszamy do współpracy
Michał Niemczyk

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja