Wystarczyła minuta. Najdroższa polska moneta znalazła właściciela. Cena zwala z nóg

Aukcja trwała minutę. Tyle wystarczyło, żeby moneta z XVII wieku znalazła nabywcę. Cena wywoławcza unikatu nie odstraszały chętnych. 50 dukatów Zygmunta III Wazy zostało kupione za ponad 2 mln zł.

Moneta z 1621 roku została sprzedana na aukcji za astronomiczną kwotę 2,7 mln zł. 50 dukatów Zygmunta III Wazy, która została wybita w mennicy koronnej w Bydgoszczy, jest uznawana za jedną z najrzadszych królewskich monet na świecie.

Potwierdziła to licytacja, która trwała minutę. Cena wywoławcza wynosiła zawrotne 2 mln zł. Kwota, która nabywca zapłacił z unikat, jest najwyższą na aukcji w Polsce.

174 gramy za 2,7 mln zł

Moneta z XVII wieku waży 174,9 g i ma średnicę 68,2 mm. Na awersie znajduje się popiersie Zygmunta III Wazy. Natomiast na rewersie widnieje zdobiona tarcza polsko-szwedzka.

Studukatówka koronna z 1621 r. i wybite jej stemplami monety innych nominałów, w tym oferowana powyżej 50-dukatówka, należą do jednych z największych i najrzadszych monet na świecie. Wykonano ją w mennicy koronnej w Bydgoszczy. Emisja ta wiązana jest ze zwycięstwem odniesionym w 1621 roku pod Chocimiem nad armią turecką – czytamy na stronie Antykwariatu Numizmatycznego Michała Niemczyka w Warszawie.

Najdroższą polską monetą, ale sprzedaną w USA, jest 100 dukatów Zygmunta III Wazy, która została sprzedana za 2,16 mln dolarów w 2018 roku w Nowym Jorku.

Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook