Monety z czasów Chrystusa na licytacji.

Ile może być warta moneta, o której mówił w Biblii Jezus Chrystus? Okazuje się, że na aukcji ceny zaczynają się od zaledwie 200 złotych!

„Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie” – ten cytat z Ewangelii św. Mateusza znają wszyscy. A ile mogą być warte monety z wizerunkiem cesarza Tyberiusz, o których mówił Jezus Chrystus w tym fragmencie Biblii?

Okazuje się, że monety, o których wspomina Biblia, trafią na aukcję warszawskiego antykwariatu Michała Niemczyka. Cena wywoławcza jest bardzo niska.

Licytacja srebrnej monety z wizerunkiem cesarza zaczyna się od zaledwie 200 złotych. Jednak nie tylko te monety pojawią się na warszawskiej aukcji numizmatów.

Na aukcji pojawią się też m.in. monety Aleksandra Wielkiego, z profilem Nerona. Dotychczasowy rekord (4 mln dolarów) należy do monety, którą wyemitował Brutus po zabójstwie Juliusza Cezara.

Łącznie na aukcji pojawi się blisko dwieście monet antycznych i bizantyjskich. Aukcja ruszy 28 czerwca i potrwa cztery dni.

„Starożytne monety można porównać do naszego internetu – były nie tylko środkiem płatniczym, ale i informacyjnym, rozsiewającym czasem nawet fake newsy. Każda emisja była w rękach władcy czymś w rodzaju propagandy działającej poprzez wybijanie różnych wizerunków, na przykład trofeów po podbitych ludach, jak robili Rzymianie” – komentuje Krzysztof Pakuła, znawca numizmatyki starożytnej.

„To z monet prowincje cesarstwa dowiadywały się o zmianie panującego – nie było przecież gazet. Do czasów Nerona władcy regularnie się też w oczach poddanych upiększali – Oktawian August nigdy nie przedstawił się na monecie jako starzec. Dzisiaj to zadanie dla Photoshopa” – dodaje.


Skontaktuj się z nami

22 620 45 74

Zadzwoń do nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub napisz na email: [email protected]

Najlepsza obsługa online

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

Infolinia czynna pon.-pt. 9.00 - 17.00

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

14 dni na zwrot bez podawania przyczyny

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Ekspresowa dostawa kurierem UPS

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

Gwarancja udanych zakupów oraz satysfakcja

youtube facebook